Streda 30. novembra 2016 – Celkom obyčajní rybári

By 1. december 2016 Zamyslenia No Comments
z4

Nadprirodzené zjavenia a znamenia poznačujú dejiny, vstupujú živo do ľudského konania a prevádzajú putovanie sveta, prekvapujúc veriacich i neveriach. Tieto prejavy, ktoré nesmú protirečiť obsahu viery, musia smerovať k ústrednému bodu Kristovej zvesti; k láske Otca, ktorá vzbudzuje v ľuďoch obrátenie a dáva milosť, aby sme sa mu zverili so synovskou oddanosťou. (Kardinál Joseph Ratzinger)

Evanjelium: Mt 4, 18-22

Zamyslenie: Každý z nás má alebo sa pripravuje na nejakú prácu, ktorú si vybral. Aj do nášho života – ako do života apoštolov – prichádza Ježiš a povoláva nás, aby sme ho nasledovali, a tým dáva našej práci nový rozmer. Zrazu to nie je len práca, povolanie, ale poslanie. Bez Ježiša boli apoštoli len rybári, ale keď ho nasledovali, stali sa rybármi ľudí. Vidíš ten rozdiel?

Plug and Pray: Drahý Ježiš, aj mňa si povolal, aby som vo všetkom, čo robím, nasledoval Teba. Pane, buď prosím v mojich myšlienkach, slovách, aby slúžili Tebe na slávu. Amen.

V akcii: Pozvi Ježiša do svojho povolania a nielen tam, ale do všetkého, čo robíš, a uvidíš ten rozdiel.
Bonus: Aj pri piesni si môžeš bližšie predstaviť, ako si ťa Pán povolal tak, ako si povolal nášho drahého sv. Jána Pavla II. https://www.youtube.com/watch?v=gfPmrSxL3_g

Rút

30-11-2016

 

 

About advent

Chceš prežiť Advent lepšie? Sleduj Advent na Facebooku!